top of page
Gurkan Bozdag photo kopyası.png

Merhabalar!

1975 Ankara doğumluyum. İlk-orta ve liseyi yine Ankara'da tamamladım.

 

1993 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdim ve 1999 yılında beşincilik ile mezun oldum.

 

2000 yılında girdiğim Hacettepe Üniversitesi,

Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum AD'ndan 2004 yılında mezun oldum.

 

İyi bir eğitimin sadece okulda edinilmediğini biliyorum. Bu kapsamda eğitimime okulda ve okul dışında deneyimleriyle katkıda bulunmuş Türkiye'nin en büyük iki Üniversitesi'ndeki tüm Hocalarıma şükranlarımı sunuyorum.

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum AD'dan uzmanlığımı aldıktan sonra aynı bölümde önce öğretim üyesi, ardından yardımcı Doçent, Doçent ve son olarakta Profesörlük ünvanımı aldım.

Uzmanlığımın ilk yıllarından itibaren yaklaşık 17 yıldır yoğun olarak üreme tıbbı, kısırlık ve tüp bebek alanında çalışmalarımı sürdürmekteyim. Bu kapsamda McGill Üniversitesi - Kanada (Quebec),  GENERA-İtalya (Roma) ve Skive Hastanesi - Danimarka (Skive) üreme tıbbı ve infertilite merkezlerinde eğitim amaçlı bulundum. 

2006 yılında askerlik görevimi Ardahan'da 1 yıl süreyle yedek subay olarak tamamladım.

 

100'ü aşkın bilimsel makalenin yazarı olarak görev aldım. 2019 yılında alanında Dünya'da en etkin bilim insanından biri olarak seçildim. Halen birçok meslek derneğinde yönetim kurulu üyesi ve bilimsel saygın dergilerde yöneticilik ve hakemlik yapmaktayım. 

Üreme Tıbbı ve infertilite/Tüp bebek tedavileri dışında polikistik over sendromu, adolesan jinekolojisi, menopoz, endometriozis ve jinekolojik endoskopik cerrahiler ilgi alanımı oluşturmaktadır. 

Eğitim ve Öğretim Hayatım

1993-1999

Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi

1999-2004

Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi,

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

2004-2005

Üreme Tıbbı ve İnfertilite

2011 ve 2017

Doçent Doktor ve Profesör Doktor

Ödüller

- 2020 -

Gürkan Bozdağ 2019 yılında Stanford Üniversitesi tarafından yapılan ve tıp, mühendislik, kimya, felsefe, astronomi gibi tüm bilim dallarından Dünyada en etkili 100.000 bilim insanı listesinde ilk %1.4'lük kesimdedir. 

- 2020-halen -

Avrupa Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite (ESHRE) Türkiye Temsilciliği

bottom of page